Чеська розвідка спрогнозувала напад Росії на Східну Європу через десять років

Джерело: Bloomberg

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

На його думку, Росія — це “агресор, який розуміє лише силу”, а результат війни визначить ймовірність майбутнього глобального конфлікту за участю НАТО.

Росія, можливо, витратить наступні 10–15 років на відновлення після колосальних людських та економічних втрат, готуючись до наступної мети Центральної та Східної Європи. Якщо Україна програє або буде змушена ухвалити погану мирну угоду, Росія сприйме це як перемогу, — заявив Куделка.

Він нагадав, що міжнародне право вимагає від Росії вивести всі свої війська, повернути окуповані та анексовані території, а також виплатити репарації.

І додав, що Прага є стійким прихильником України, приймаючи біженців, організовуючи постачання гуманітарної допомоги та боєприпасів. На думку глави розвідки, повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році має нагадати західним країнам, що Росія — це “імперська держава з імперськими амбіціями” і має “абсолютну зневагу” до своїх військових втрат та жертв серед цивільного населення.

За його словами, нині Чехія продовжує залишатися метою російської гібридної війни, яка включає шпигунство, кібератаки, кампанії з дезінформації та підривну діяльність. Разом з тим, він відкинув побоювання, що вступ на посаду президента Дональда Трампа може послабити співпрацю у сфері безпеки.

Я працював з нашими американськими партнерами при президенті Трампі, і це було справді чудово. Той самий досвід і зараз за президента Байдена. І я на 100% впевнений, що так само буде і під час другого терміну Трампа.

Водночас глава розвідки наполегливо закликав західні країни уникати економічної залежності від Росії.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

Зауважимо, багато американських посадовців визнають, що за кілька місяців Україну можуть підштовхнути до переговорів з Росією про припинення війни і змусити відмовитися від територій, стверджує видання The Washington Post.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони. 

Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.