Четвертий обмін за тиждень – з полону визволили ще одну групу українських військових

Джерело: Володимир Зеленський, Координаційний штаб
В суботу, 14 червня, відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі. Це вже четвертий обмін за тиждень.
В Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими вказують, що з російської неволі повернули захисників, що мають поранення та проблеми зі здоров’ям.
На рідну землю повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту.
“Переважна більшість звільнених сьогодні оборонців — перебувала в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років”, — йдеться у повідомленні.

Джерело: Володимир Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський,
Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.

Джерело: Володимир Зеленський,
Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що серед звільнених є ті, які вважалися зниклими безвісти. Найстаршому з повернутих — 63 роки, наймолодшому — 21 рік.
З міркувань безпеки операції точну кількість звільнених осіб оголосять після завершення процесу обміну.
- 9 червня перша група військовополонених, серед яких — поранені, важкопоранені та військові до 25 років, повернулася до України.
- 10 червня Україна та Росія продовжили обмін полоненими, про який домовилися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.
- В четвер, 12 червня, відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі. З російської неволі визволили групу важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що 31 липня парламент розгляне законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
Віктор Янукович уже 11 років перебуває в Росії, але справа його живе й періодично викликає флешбеки. Як у тому мемі з Кучмою: “Це ж було вже!”
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.
Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.