Чіпи іноземного виробництва у БпЛА РФ: НАЗК доповнило базу іноземних компонентів у зброї
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 70 новими деталями російського розвідувального БпЛА “Гранат-4”.
Наприклад двигун, генератор, сервопривід, а також електронні компоненти майже кожного блоку та плати російського безпілотника “Гранат-4” вироблені іноземними компаніями.
База вже налічує майже 3000 іноземних деталей у російській та іранській зброї.
Раніше НАЗК також доповнювало Базу деталями від іранського БпЛА “Shahed-136”.
Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
Вона вже налічує майже 3000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.
Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.
У НАЗК наголосили, що демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій для агресорів. Лише так можна гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою створено єдину базу даних компонентів.
Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.
Розділ “Іноземні компоненти у зброї” буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку. Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.
- Національне агентство з питань запобігання корупції додало нові деталі до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї РФ, зокрема це компоненти для розмінування та навігації.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 новими деталями авіаційних ракет РФ Х-59.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.
Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.
Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.