Чого чекати після руйнування Трипільської ТЕС — «Укренерго»
Джерело: “РБК-Україна”
Через руйнування росіянами Трипільської ТЕС система зіткнулася зі втратою частини потужності. Нині в “Укренерго” сподіваються, що введення обмежень на споживання електроенергії можна буде уникнути.
“Втрата Трипільської ТЕС, як і будь-якого великого об’єкта генерації, позитивно не позначиться на енергобалансі країни. Це означає, що в пікові години доби у нас буде менше внутрішньої потужності для покриття споживання”, – зазначили у компанії.
Наразі сонячні електростанції продовжують працювати, і в системі є невеликий експорт. Проте на вечірній пік, з 19:00 до 22:00, можливий незначний дефіцит електроенергії.
“Сонце сяде, внутрішньої потужності недостатньо, імпорту в необхідних обсягах немає. На українському ринку ціни нижчі, ніж на європейському. Відповідно доведеться брати аварійну допомогу, якщо сусіди зможуть нам її надати”, – заявили в “Укренерго”. У разі потреби обмежень споживання у компанії обіцяють повідомити заздалегідь. “Поки що спробуємо пройти вечір без них”, – сказали в “Укренерго”.
- Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
- На відновлення обладнання ТЕС компанії ДТЕК, які зазнали пошкоджень унаслідок масованих ракетно-дронових так РФ, знадобиться щонайменше 230 мільйонів доларів.
- Внаслідок ракетної атаки 11 квітня повністю зруйновано Трипільську теплоелектростанцію на Київщині.
- Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви, Дайнюс Крейвіс.
Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти російського “Газпромбанку”. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.
21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.
Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.
21 листопада Україна відзначає як День Гідности та Свободи, згадуючи дві доленосні події. Цього дня розбіжністю у 9 років розпочалися Помаранчева революція та Революція Гідности.
У бюджет заклали 190 млн гривень на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців.