Чого чекати після руйнування Трипільської ТЕС — «Укренерго»
Джерело: “РБК-Україна”
Через руйнування росіянами Трипільської ТЕС система зіткнулася зі втратою частини потужності. Нині в “Укренерго” сподіваються, що введення обмежень на споживання електроенергії можна буде уникнути.
“Втрата Трипільської ТЕС, як і будь-якого великого об’єкта генерації, позитивно не позначиться на енергобалансі країни. Це означає, що в пікові години доби у нас буде менше внутрішньої потужності для покриття споживання”, – зазначили у компанії.
Наразі сонячні електростанції продовжують працювати, і в системі є невеликий експорт. Проте на вечірній пік, з 19:00 до 22:00, можливий незначний дефіцит електроенергії.
“Сонце сяде, внутрішньої потужності недостатньо, імпорту в необхідних обсягах немає. На українському ринку ціни нижчі, ніж на європейському. Відповідно доведеться брати аварійну допомогу, якщо сусіди зможуть нам її надати”, – заявили в “Укренерго”. У разі потреби обмежень споживання у компанії обіцяють повідомити заздалегідь. “Поки що спробуємо пройти вечір без них”, – сказали в “Укренерго”.
- Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
- На відновлення обладнання ТЕС компанії ДТЕК, які зазнали пошкоджень унаслідок масованих ракетно-дронових так РФ, знадобиться щонайменше 230 мільйонів доларів.
- Внаслідок ракетної атаки 11 квітня повністю зруйновано Трипільську теплоелектростанцію на Київщині.
- Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви, Дайнюс Крейвіс.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.