Чоловік із Нідерландів помер після рекордних 613 днів захворювання на COVID-19
Джерело: UNMC (Університетська лікарня в Омахі, Небраска)
Чоловік із Нідерландів помер після 613 днів боротьби з COVID-19 , при цьому вірус мутував у його організмі близько 50 разів.
Як зазначається, голландський пенсіонер заразився варіантом Омікрона BA.1.17 у лютому 2022 року і лікувався в університетській лікарні Амстердама.
Попри кілька вакцин проти вірусу, на момент надходження в лікарню пацієнт не відреагував на лікування антитілами.
“Дослідники виявили, що вірус розвинув мутацію стійкості всього за 21 день після прийому препарату “Сотровімаб”. Це означає, що вірус швидко адаптувався до активного інгредієнта, щоб боротися з ним”, – йдеться в повідомленні.
За даними університету, в пацієнта було захворювання кісткового мозку, яке вплинуло на його стовбурові клітини та еритроцити. Потім у нього також розвинулася лейкемія. Щоб лікування подіяло, йому довелося приймати імунодепресанти, які пригнічують імунну систему. Тому він не зміг протидіяти вірусу за допомогою природних антитіл.
“У розвитку стану пацієнта немає чогось нового для науки, але тривалість захворювання в 613 днів є екстраординарною”, – мовиться в матеріалі.
- 62-річний мешканець Німеччини, за своїми особистими мотивами, отримав значну кількість вакцин проти Covid-19. Чоловік пройшов 217 щеплень, не захворівши на вірус.
Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.
10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.
За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.