Чому «безвихідь» України, ймовірно, триватиме ще рік: пояснення Time
Джерело: Time
За даними ЗМІ, український контрнаступ не досяг очікуваного значного прогресу, посиливши тим самим побоювання Заходу, що платники податків США та Європи фінансують “безвихідну ситуацію, яка стає все дорожчою”.
Як пояснили у виданні, контратаки РФ також досягли небагато, але здатність добре закріплених російських сил відбивати українські удари залишає Кремлю контроль над приблизно 18 відсотками території України.
Цього року Росія розширила свої ракетні удари до найвищого рівня та збільшила власне виробництво ракет і боєприпасів. Допомагає значна матеріальна підтримка з боку Північної Кореї та більше безпілотників з Ірану, йдеться в матеріалі.
Окрім того, як зауважили співрозмовники видання, збройний конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу “відвертає увагу США та Європи” від війни РФ проти України. Зокрема західну допомогу, яка могла надійти в Україну, зараз зосереджено на підтримці Ізраїлю та гуманітарній допомозі для палестинських мирних жителів, які опинились у небезпеці.
Війна в Газі також допомагає Росії стверджувати, що Америкою “керують лицеміри-неоколоніалісти, які виголошують праведні промови про права людини в Україні, одночасно дають зелене світло нападу Ізраїлю на палестинців, які не можуть втекти, як це зробили українці”.
“Західні лідери попереджають президента України Володимира Зеленського, що час – не на боці його країни. Незважаючи на суперечки у Вашингтоні щодо фінансування України, американська допомога, ймовірно, надходить більше. Президент Байден все ще повинен отримати пристойну частину військової підтримки у 60 мільярдів доларів, яку він запитав у Конгресу. Але невизначеність щодо майбутньої підтримки США набирає сили”, – йдеться в повідомленні.
Також журналісти зазначили, що спроби Заходу змусити Зеленського почати переговори з Путіним нині “ні до чого не приводять”, оскільки президент України “не буде віддавати захоплені українські території, за захист яких полягли десятки тисяч його солдатів”.
Що міг би запропонувати Захід Володимиру Зеленському в обмін на його готовність почати переговори з Путіним?
За словами журналістів, з економічного боку Захід може пообіцяти профінансувати повну реконструкцію країни, в тому числі шляхом арешту заморожених активів Росії, тоді як Європейський Союз може пообіцяти членство.
З точки зору безпеки, НАТО може запропонувати повноправне членство з гарантіями захисту. Однак, як зауважили в Time, члени по обидва боки Атлантики будуть виступати проти переміщення великої кількості військ і зброї в Україну та вступу у війну з Росією, якщо ракетні удари триватимуть по всій країні.
Своєю чергою, США можуть надіслати Україні більш передові системи озброєнь у 2024 році, а лідери НАТО можуть використати 75-й ювілейний саміт наступного липня, щоб взяти певні зобов’язання щодо майбутнього членства України.
“Але що станеться, якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах? Що це для майбутнього НАТО? Ніхто не може відповісти на ці питання з упевненістю. Знаючи все це, Путін не зацікавлений пропонувати будь-яку поступку, яку, на думку Зеленського, він міг би собі дозволити прийняти”, – йдеться в матеріалі.
При цьому у виданні наголосили, що російському президенту легше мобілізувати більше солдатів у кількості, з якою Україна не може зрівнятися.
Також Путін може почекати і подивитися, що станеться з підтримкою Заходу протягом наступного року, і що вирішать американські виборці наступного листопада.
“Усвідомлюючи все це, Зеленський не має стимулу пропонувати щось, що, як він знає, Путін розцінить лише як ознаку слабкості. З усіх цих причин безвихідна ситуація в Україні, ймовірно, затягнеться ще принаймні на рік”, – резюмували співрозмовники Time.
- За 20 місяців повномасштабного вторгнення Росії в Україну союзники спрямували Києву військової та іншої допомоги на суму понад 230 мільярдів доларів. У наступні 20 місяців шанси на те, що Україна отримає подібну суму, дорівнюють нулю.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.