Чому Греція потерпає від масштабних лісових пожеж — ЗМІ

Джерело: Sky News

Греція знову опинилася у центрі уваги через масштабні лісові пожежі, які вирують поблизу Афін, спонукаючи європейських вчених досліджувати причини зростання частоти та інтенсивності таких “екстремальних” пожеж.

Фото: Reuters

За даними новітнього дослідження, умови для виникнення сильних пожеж зросли у 3-20 разів порівняно з минулим. Огляд причин, що призводять до надзвичайних пожеж, і можливостей їхнього прогнозування ґрунтується на катастрофічному сезоні лісових пожеж з березня 2023 року по лютий 2024 року.

Пожежі в Греції, що вже охопили площу у 200 квадратних кілометрів, є частиною глобальної проблеми, яка також охопила Канаду та західну Амазонію. Вони спричинили підвищені викиди вуглецю на 16% порівняно зі середніми показниками, досягнувши 8,2 мільярда тонн.

Фото: Reuters

Науковці кажуть, що зміни клімату, викликані діяльністю людини, значно підвищують імовірність виникнення таких пожеж. Ця тенденція лише посилюватиметься.

Згідно з прогнозами, якщо глобальна температура зросте на 2°C до 2100 року, ризик виникнення надзвичайних пожеж у Канаді збільшиться у 2-3 рази, тоді як у Греції та західній Амазонії значних змін не передбачається. Проте, якщо потепління досягне 3°C, імовірність виникнення пожеж, подібних до минулорічних, значно зросте у всіх регіонах.

Фото: Reuters

Зміни клімату посилюють умови для виникнення пожеж: підвищення температури висушує ліси, сприяє зростанню рослинності, яка слугує “паливом” для вогню. Разом з тим, антропогенні фактори, як-от початок пожежі через дії людини та зміна ландшафтів, також відіграють важливу роль.

Читайте також: У Греції феєрверк, запущений з яхти, спричинив лісову пожежу

Хоча кількість екстремальних пожеж зростає — загальна площа вигорілої землі зменшується. Це пов’язано зі зменшенням менш шкідливих пожеж у савані. Водночас вчені занепокоєні збільшенням пожеж у лісах, які становлять серйозну загрозу для людей і екосистем, призводять до значних викидів вуглецю та довготривалого відновлення.

Фото: Reuters

Для зменшення ризиків, вчені закликають до захисту лісових кордонів, зменшення кількості природного палива та інвестування у системи раннього попередження. Вони підкреслюють необхідність скорочення викидів, щоб уникнути майбутніх катастрофічних пожеж.

Фото: Reuters

Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.

Австралійське держметеобюро перейменує тропічний циклон, що насувається, щоб його назва не збігалася з ім’ям прем’єр-міністра країни Ентоні Альбанезе.

Президент України Володимир Зеленський нині не готовий укласти угоду зі США щодо видобутку корисних копалин.

Один офіцер був убитий і щонайменше п’ятеро інших осіб були поранені під час захоплення заручників у лікарні в окрузі Йорк, штат Пенсільванія.

Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп упевнений у можливості укласти угоду з Росією щодо припинення війни в Україні чи не наступного тижня.