«Чому ми не в НАТО? Тому що Нестор Шуфрич і досі голова комітету свободи слова», – Ірина Геращенко
Джерело: пресслужба фракції “Європейська Солідарність”
Ірина Геращенко, співголова фракції “Європейська солідарність”, закликала Верховну Раду припинити перешкоджати виконанню постанови щодо звільнення Нестора Шуфрича з посади Голови комітету ВРУ з питань свободи слова.
Вона вказала на наявність подвійних стандартів з боку влади та її політичних союзників, які є однією з причин, чому Україна ще не досягла прогресу на шляху до отримання членства в НАТО.
Нестор Шуфрич є одним з найактивніших діячів опозиційної політичної сили “Опозиційна платформа – За життя”.
“Чому ми не в НАТО? Нагадаю спікеру фантомні болі минулого. Коли промосковські політики подарували деяким україноскептикам тезу, що не вся Україна – за НАТО. І тижнями Нестор тут висів на люстрі як фронтмен цієї акції “НАТО – ні”, – зазначила Геращенко.
Ірина Геращенко додала:
“Чому Україна не в НАТО? Можливо тому, що на другий день після інавгурації президента Зеленського до ДБР Нестор-лєтопісец подав пасквіль про те, що президент Порошенко винен у контрнаступі. І томи цих пасквілів розслідувалися всі ці роки за те, що президент Порошенко посмів дати наказ звільняти українські Донецьк і Луганськ. Ви знаєте, що цей пасквіль не закрито і досі. В листопаді 2022 року ДБР, яке в перші місяці війни втекло звідси, продовжило цей пасквіль, і досі розслідується справа про контрнаступ, про звільнення українських Донецька і Луганська. Мені цікаво, ці люди відкриють потім кримінальну справу про контрнаступ Зеленського?”
Депутатка зазначила, що в країні немає свободи слова, що може бути причиною довгого шляху України в НАТО.
“Чому ми не в НАТО? Можливо, тому, що в нас немає свободи слова. Можливо тому, що в нас і досі марафон, можливо тому, що телеканал “Рада” не показує опозицію. Чому ми не в НАТО? Тому що Нестор Шуфрич – і досі голова комітету свободи слова”.
Нардепка наголосила, щоб Верховна Рада поставила на голосування постанову, яку зареєстрували, щоб Нестора Шуфрича, “людину, яка тягла Україну в “русскій мир” стільки років”, зняти з посади.
“Це має бути спільна відповідальність, я бачу, що деяким людям в “Слугах народу” соромно. То зробіть у своїй фракції хоч щось революційне і допоможіть нам, щоб у цій залі була сьогодні справедливість”, – зазначила Ірина Геращенко.
-
«ЄС» зареєструвала постанову щодо відкликання Шуфрича з посади голови Комітету ВРУ з питань свободи слова.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.