Чим небезпечне вживання алкоголю в спеку: відповів лікар
Джерело: Newsweek
Спекотна погода спонукає людину посмакувати крижаним пивом або келихом вина, проте це може мати велику шкоду для організму, зокрема підвищується ризик серцевих нападів, раку товстої кишки і передчасного старіння.
За словами доктора Роберта Міллера, багато хто переконаний, що алкоголь має підвищений вплив на сонці, проте це не відповідає дійсності. Просто людина, яка полюбляє випивати на сонці, мало вживає води, тому відчуває симптоми зневоднення. І саме зневоднення може стати причиною більш високої концентрації алкоголю в крові, що посилює дію спиртних напоїв.
Інше не менш поширене твердження про алкоголь полягає в тому, що змішування напоїв несе шкоду для людини. Лікар підтвердив цю гіпотезу.
“Змішування напоїв у спеку може призвести до зневоднення та перегріву, тому що зрештою ви можете випити більше, ніж якби ви пили весь час щось одне”, – пояснив він.
Водночас фахівець зауважив, що висока температура повітря в парі з алкоголем підвищують ймовірність зневоднення організму, що в окремих випадках може бути небезпечно.
“Надмірне вживання алкоголю в умовах тривалого впливу сонячного тепла створює навантаження на багато систем і органів, зокрема на серцево-судинну систему, яка часто працює з більшим навантаженням для підтримки належного кровообігу”, – зазначив Міллер.
Також він додав, що перенапруження серця може спричинити збільшення частоти серцевих скорочень, що може відчуватися як прискорене серцебиття і навіть запаморочення у важких випадках.
Окрім того, фахівець попередив: алкоголь містить побічний продукт – ацетальдегід, який є відомим канцерогеном. Саме він підвищує ризик захворіти на рак стравоходу, товстої кишки, печінки.
Разом з тим, за словами Міллера, поєднання сонця і алкоголю вагомо старить шкіру людини. Сонячні промені шкодять зовнішньому вигляду нашої шкіри, викликаючи пігментацію і руйнування шкірних тканин, що призводить до передчасної появи зморшок. Подібно алкоголь викликає й зневоднення шкіри, що сприяє швидшій появі зморшок і тьмяному відтінку шкіри.
Утім, невелика доза алкоголю при спекотній погоді значної шкоди організму не завдасть, запевнив лікар.
- Згідно з дослідженням Національного інституту раку, проведеним у 2020 році, близько 39% жінок і 29% чоловіків у Сполучених Штатах навмисно шукали місця для засмаги на відкритому повітрі – попри ризики розвитку раку шкіри чи передчасного старіння.
- Не всі калорії однакові: вони можуть бути високої та низької якості – нове дослідження.
- “Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.
У Львівській ОВА оновили дані про наслідки ракетної атаки РФ по регіону вранці 15 січня.
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
У штабі верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відбулася презентація документального фільму під назвою “Операція Курськ”.
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.