Чинні керівники МСЕК не зможуть працювати у новій системі — МОЗ
Джерело: “Суспільне”
Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
Інші лікарі МСЕК матимуть можливість подати заявки на роботу в лікарнях з 1 січня 2025 року за умови, що провадять активну лікарську практику. Це рішення покликане забезпечити, щоб експертизу проводили фахівці з актуальними медичними знаннями.
Зауважимо, що з початку жовтня правоохоронцям доручили здійснювати перевірки МСЕК у межах розслідування схем ухиляння від мобілізації. Зокрема у керівників МСЕК виявляли буквально мільйони гривень необґрунтованих доходів. Наприклад, у керівниці Хмельницького обласного МСЕК під час обшуку виявили понад 2 мільйони доларів, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень готівкою. В очільниці Миколаївської МСЕК правоохоронці виявили понад 450 тисяч доларів готівкою.
Центральна влада країни після цього скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК. Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.
На тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін, а 29 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення. Раніше Костін повідомвляв про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Водночас у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 117 бойових зіткнень.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.