Чинні керівники МСЕК не зможуть працювати у новій системі — МОЗ

Джерело: “Суспільне”

Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.

Інші лікарі МСЕК матимуть можливість подати заявки на роботу в лікарнях з 1 січня 2025 року за умови, що провадять активну лікарську практику. Це рішення покликане забезпечити, щоб експертизу проводили фахівці з актуальними медичними знаннями.

Зауважимо, що з початку жовтня правоохоронцям доручили здійснювати перевірки МСЕК у межах розслідування схем ухиляння від мобілізації. Зокрема у керівників МСЕК виявляли буквально мільйони гривень необґрунтованих доходів. Наприклад, у керівниці Хмельницького обласного МСЕК під час обшуку виявили понад 2 мільйони доларів, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень готівкою. В очільниці Миколаївської МСЕК правоохоронці виявили понад 450 тисяч доларів готівкою.

Центральна влада країни після цього скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК. Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

На тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін, а 29 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення. Раніше Костін повідомвляв про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.

Водночас у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.