Доповідь директора ЦРУ переконала спікера Джонсона в необхідності допомоги Україні – CNN

Джерело: CNN

Незадовго до голосування за виділення допомоги Україні спікер Палати представників Майк Джонсон отримав доповідь директора ЦРУ Білла Бернса, який зобразив картину “жахливої ситуації на полі бою в Україні та глобальних наслідків бездіяльності США”.

За словами співрозмовників, наступного дня після нападу Ірану на Ізраїль спікер мав телефонну розмову з лідером демократів у Палаті представників Гакімом Джеффрісом.

Тоді Джонсон запевнив, що готовий вжити заходів стосовно іноземної допомоги, навіть якщо це розлютить республіканців, котрі не підтримують фінансування України, і може коштувати йому посади.

У вівторок Джонсон після зустрічі з представниками своєї церкви (Південної баптистської конвенції) вирішував, як діяти далі.

“Він розривався між спробами зберегти свою посаду й вчинити правильно. Він молився про це”, – розповів голова Комітету Палати представників у закордонних справах республіканець Майкл Маккол, який був із Джонсоном у ніч перед оприлюдненням законопроєкту.

Уже в середу Джонсон впевнився, що він на правильному шляху.

“Моя філософія полягає в тому, щоб чинити правильно, і нехай удача супроводжує мене. Якби я діяв, боячись заяв про моє звільнення, то ніколи б не зміг виконувати свою роботу. Думаю, надання летальної допомоги Україні просто зараз є критично важливим”, – сказав він тоді.

Як розповіли у виданні, еволюція Джонсона, який раніше голосував проти фінансування України, коли був пересічним депутатом, сталася під впливом спілкування з критиками політики республіканців у галузі національної безпеки, зокрема з колишнім держсекретарем Майком Помпео, який переконав спікера в терміновій необхідності схвалити допомогу Києву.

За словами близьких до спікера джерел, нещодавно Джонсон отримав доповідь директора ЦРУ Білла Бернса, яка справила на нього велике враження, і він дедалі більше переконувався, що доля західної демократії лежить на його плечах.

Окрім того, старший син Джонсона нещодавно вступив до військово-морської академії.

“Відверто кажучи, я б вважав за краще відправити в Україну набої, а не американських хлопців, серед яких – мій син, який збирається вступити до військово-морської академії цієї осені. Це не гра і не жарт”, – наголосив Джонсон.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.