Спікера Конгресу Джонсона можуть усунути з посади через ухвалення допомоги Україні

Джерело: BBC News

За даними BBC, спікера Палати представників від Республіканської партії Майка Джонсона можуть усунути з посади через його дії, які призвели до ухвалення законопроєкту про допомогу Україні.

Зазначають, що саме його зміна поглядів щодо підтримки України стала вирішальним фактором у схваленні пакета допомоги в суботу, 20 квітня.

“Джонсон все ще може заплатити політичну ціну за суботнє досягнення”, – наголошують у виданні. 

Він значною мірою покладався на підтримку Демократичної партії не лише під час остаточного голосування, але й для усунення процедурних перешкод, які вели до цього голосування.

У BBC зазначають, що його рішення звернутися до демократів було зумовлене сильним опором з боку кількох республіканців, деякі з яких займали ключові посади в Палаті представників. Тепер ці республіканці можуть виступати за усунення Джонсона з посади спікера.

У коментарях для преси після ухвалення законопроєкту про допомогу Джонсон сказав:

“Я зробив те, що вважав правильним”.

20 квітня не було жодних дій щодо можливого усунення Джонсона, проте троє республіканців виступили із таким закликом. Вони також наголошують, що найближчими днями до них приєднаються інші.

Зауважимо, що у вівторок, 16 квітня, Джонсон оприлюднив свій план схвалення іноземної підтримки у палаті, який передбачає чотири окремі голосування за допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритети національної безпеки і частину допомоги Києву – у кредит.

Як розповіли в CNN, його стратегія викликала негативну реакцію з боку деяких законодавців-консерваторів, які вимагали, щоб будь-яка додаткова допомога Україні супроводжувалася посиленням безпеки на кордоні США та Мексики. Натомість ці пропозиції виключено із законодавчого плану Джонсона.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.