«Це не наша війна»: ультраправі з «АдН» виступили проти допомоги Берліна Україні

Джерело: Tagesspiegel

За кілька днів до федеральних виборів представники ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” заявили, що війна в Україні не є справою німців.

У громаді Нойенхаген поблизу Берліна співзасновник і почесний голова “АнД” Александр Гауланд звернувся до майже 400 осіб, заявивши, що ця війна є неправильною і несправедливою, але є війною між Росією та Україною, а не між Росією та Німеччиною.

“Ця війна — не наша справа”, – заявив він на передвиборчому заході.

На думку Гауланда, президент України Володимир Зеленський “хоче зробити нас стороною війни, стверджуючи, що Україна також захищає нашу свободу”.

Лідер партії Тіно Хрупалла підтримав цю думку, зазначивши, що Німеччина більше не повинна витрачати кошти на чужі війни.

У залі ці слова викликали оплески, в той час, як на вулиці проходили акції протесту проти “АдН”, де люди кричали: “Нацисти, геть!”

  • У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
  • Співголова “Альтернативи для Німеччини” (AfD) Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій. Вона також висловила підтримку відновленню газопроводів “Північний потік”, що безпосередньо грає на користь Кремля.
  • Кандидат на посаду наступного канцлера Німеччини, Фрідріх Мерц, заявив, що його опозиційний блок ХДС/ХСС за жодних обставин не буде співпрацювати з ультраправою партією “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

  • 8 лютого, у Німеччині пройшли масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD).

У березні рада директорів Tesla розпочала пошук нового генерального директора, який міг би замінити Ілона Маска.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

Китайські астронавти місії “Шеньчжоу-19”, які шість місяців провели у космосі на орбітальній станції “Тяньгун”, успішно повернулись на Землю.

1 травня міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що завершили двосторонній скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 26 “Освіта та культура”.

Некомерційна організація, що стоїть за Вікіпедією, представила свою нову стратегію розвитку штучного інтелекту на наступні три роки. За нею спільноту редакторів і волонтерів Вікіпедії не планують замінити ШІ.