«Це справді історичний момент»: Єнс Столтенберг на першому засіданні Ради Україна-НАТО

Джерело: CNN

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував перше засідання Ради Україна-НАТО.

“Це справді історичний момент: союзники та Україна сидять пліч-о-пліч, як рівні, для вирішення нашого спільного бачення євроатлантичної безпеки”, – сказав Столтенберг.

Він привітав президента України Володимира Зеленського на зустрічі та оцінив мужність українців.

Столтенберг запевнив у підтримці НАТО та підтвердив, що Україна стане членом Альянсу пізніше.

“Нам потрібно продовжувати та розширювати нашу підтримку, щоб допомогти Україні звільнити її землю та стримати майбутню російську агресію”, – сказав він.

Столтенберг додав, що на цьому саміті “ми підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, і ми прийняли рішення щодо наближення України до НАТО. Сьогодні ми зустрічаємося як рівні, і я з нетерпінням чекаю дня, коли ми зустрінемося як союзники”.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.