Цілодобово брати аварійну допомогу неможливо: для промисловості зросли графіки обмежень
Джерело: “Укренерго”
У вівторок, 14 травня, графіки обмеження потужності для промислових споживачів будуть активні протягом 15 годин — з 16:00 до 7:00 наступного дня. Це значне збільшення тривалості порівняно з попереднім днем, коли обмеження діяли лише протягом семи годин.
Станом на 9:30 вівторка споживання електроенергії зросло на 4,5% порівняно з аналогічним часом попереднього дня.
Голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький наголошував на тому, що у вечірні години спостерігається найвище навантаження на енергосистему, особливо в умовах відсутності імпорту під час ночі. Це призводить до дефіциту ресурсів, навіть при падінні споживання.
“Де можемо, ми перекриваємося аварійною допомогою, але цілодобово її брати неможливо, тому доводиться і вночі застосовувати графіки обмеження промисловості”, – пояснив він
Читайте також: Які прилади найменше споживають електроенергію — YASNO
“Укренерго” закликає промислові підприємства долучитися до імпорту електроенергії, щоб забезпечити себе електроенергією у випадках обмежень.
Кудрицький наголошує, що підприємства, які імпортують хоча б на 30% свого споживання, гарантують собі відсутність відключень за діючих правил. Це дозволить уникнути відключень та забезпечить стабільне постачання електроенергії в систему.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.