Цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова – головнокомандувач армії Бельгії

Джерело: Мішель Хофман в інтерв’ю VRT

Начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попереджає про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі.

Європа повинна терміново підготуватися і дати зрозуміти, що вона може захищатися, — наголосив Хофман.

Молдова межує з Україною. Частина країни – Придністров’я – вже частково окупована російськими військами. Сама країна вже давно стурбована тим, що може стати російською мішенню. Тому прозахідний уряд країни все більше прагне тісніших зв’язків з Європейським Союзом і НАТО.

Країни Балтії також стурбовані. На відміну від Молдови, три країни вже входять до альянсу НАТО. Зазвичай це захищає їх від російського нападу, бо напад на одного союзника – це напад на весь НАТО (5-та стаття НАТО).

Росія перейшла на воєнну економіку. Ми повинні бути справедливо стурбовані. Заяви Путіна завжди неоднозначні. Цілком можливо, що у них з’являться інші ідеї. Або на півдні в Молдові, або в країнах Балтії, — пояснив адмірал бельгійської армії.

Він зауважив, що деякі експерти припускають ослаблення Росії повномасштабною війною проти України, одначе Хофман застеріг, що країна-агресорка зрештою відновить військову машину та армію.

Згідно зі звітом німецького товариства зовнішньої політики, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією.

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.

Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.

Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів.  Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.