Ціна російської нафти може впасти нижче за $50 за барель
Джерело: Bloomberg
Збільшення нафтовидобутку країнами ОПЕК+ та уповільнення світової економіки внаслідок розв’язаної Дональдом Трампом торгової війни змушують провідних аналітиків знижувати прогнози світових цін на нафту. Якщо їх оцінки підтвердяться, російська нафта впаде нижче за $50 за барель.
Найпесимістичніші для росіян прогнози серед найбільших інвестбанків дають Citigroup та JPMorgan Chase: вони очікують зниження ціни Brent до $60-65 за барель протягом цього року. Citigroup вважає, що середня ціна становитиме $60 у II та III кварталах і опуститься до $55 за барель у IV-му. Тоді як оцінка JPMorgan не дозволяє сподіватися на відновлення котирувань у більш довгостроковій перспективі: банк очікує середню ціну у 2026 році на рівні $61 та падіння до $50.
На знижувальну тенденцію орієнтуються і ті, хто займається масштабними нафтовими операціями, – нафтотрейдери. Трамп вів передвиборну кампанію під гаслом “drill, baby, drill”, і вважалося, що підтримка нафтової галузі принесе їй істотну користь.
Країни ОПЕК+ на початку березня домовилися про поступове збільшення з квітня постачання нафти на світовий ринок, котрі вони тричі відкладали з минулого вересня. Водночас аналітики почали прогнозувати уповільнення зростання світової економіки внаслідок хаотичної політики Трампа щодо запровадження численних мит проти торгових партнерів, на що ті відповідають власними обмеженнями. Додатковим негативним фактором стає невизначеність, яка вже почала підривати споживчу та підприємницьку впевненість.
Зауважується, у разі падіння Brent до $60 та за збереження дисконту російська нафта може коштувати близько $45 за барель.
Зауважимо, попри санкції адміністрації Джо Байдена проти російської нафтової промисловості, Росія продовжує вивозити нафту зі своїх портів. Однак обмеження суттєво впливають на здатність продавати паливо та доставляти його до портів покупців. На російських танкерах наразі накопичено сирої нафти на загальну суму близько $1,3 млрд.
- Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.
- Росія продовжує експортувати нафту зі свого головного тихоокеанського термінала новими танкерами, щоб обійти останні санкції США.
- Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.
- Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
- Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовити.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.