Цього року представників Росії та Ірану не запросили на Мюнхенську конференцію з безпеки

Джерело: Reuters

Глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що цього року російських та іранських урядовців не запросили на захід, оскільки вони не готові до змістовного діалогу.

Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться 16-18 лютого в Німеччині.

Крістоф Гойсґен заявив, що сподівається, що на зустрічі обговорюватимуться війна Росії в Україні, конфлікт на Близькому Сході, а також інші конфлікти, яким приділяли менше уваги, але вони спричиняли серйозні гуманітарні кризи, такі, як 10-місячна війна в Судані, яка призвела до переміщення мільйонів людей.

Гойсґен сказав, що уряди Ірану та Росії не були запрошені, оскільки вони не виявили серйозного інтересу до переговорів. Проте, за його словами, були запрошені іранські та російські неурядові організації.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.