Цього року Україна експортувала через порт Констанца більше зерна, ніж у 2022 році
Джерело: Reuters
Від січня до серпня цього року Україна відвантажила 9,2 мільйона метричних тонн зерна через чорноморський порт Румунії Констанца. Це більше, ніж було у 2022 році, проте нещодавно темпи експорту сповільнились через посилення російських атак.
Румунія також заявила, що має на меті подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна – до 4 мільйонів тонн – у найближчі місяці, інвестуючи в інфраструктуру.
Загалом порт Констанца відвантажив 22,2 мільйона тонн зерна за перші вісім місяців цього року, повідомляє влада, і готовий перевищити свій річний рекорд у близько 25 мільйонів тонн.
Міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну зустрінеться з представниками України, Молдови, Європейської комісії та США в Констанці, щоб обговорити шляхи збільшення транзиту.
- Після того, як у липні росіяни односторонньо вийшли з “зернової угоди”, вони знищили 280 тисяч тонн українського зерна. У 2024 році експорт збіжжя може скоротитися вдвічі у порівнянні з минулим роком, приблизно до 35 млн тонн, прогнозує виконавчий директор “Кернел” Євген Осипов.
- У Польщі заявили, що в односторонньому порядку ухвалять рішення про заборону імпорту українського зерна після 15 вересня.
- В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
- 18 серпня прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту зерна з України може проходити транзитом через його країну та зазначив, що Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.