Далекобійність переданих Україні ракет Storm Shadow вдвічі більша, ніж очікувалося – Bild
Джерело: Bild
Ракети Storm Shadow, які Велика Британія спорядила Україні, мали вдвічі більшу далекобійність, ніж раніше передбачалося. Таку заяву зробив генерал бундесверу у відставці та військовий експерт Ерхард Бюлер після знищення великого десантного корабля РФ “Новочеркаськ” у порту Феодосії.
Бюлер прокоментував знищення великого десантного корабля РФ “Новочеркаськ”.
Досі вважалося, що Україна отримала експортний варіант британської крилатої ракети Storm Shadow зі зменшеною дальністю — до 250 км. Та цього недостатньо, аби досягти Феодосії з повітряного простору, який контролює ЗСУ. Тому, цілком ймовірно, що Україні спорядили оригінальну версію Storm Shadow, що стоїть на озброєнні НАТО, далекобійність якої сягає 560 км.
Крилата ракета мала пролетіти понад 250 км над окупованою територією. Для цього потрібно знати, де розташовані позиції ППО. Це не робиться просто так, — пояснив генерал. — Загалом це означає, що Україна має крилаті ракети з реальною далекобійністю понад 400 км… Свобода пересування Чорноморського флоту РФ значно обмежена. Тепер Феодосія, один з останніх кримських портів, які вважалися безпечними, більше не є безпечним портом для росіян.
Зауважимо, на початку року Велика Британія передала Збройним силам України ракети Storm Shadow. Згодом Франція також постачила українським військовим крилаті ракети.
У червні Бен Воллес повідомив, що ракети Storm Shadow, передані на озброєння Україні, мали “значний вплив” на перебіг війни, розв’язаної Росією.
Вже у вересні українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
У листопаді командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив про успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” у Керчі, де стояв носій крилатих ракет “Калібр”.
Після чого, глава НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що росіяни змушені передислоковувати свої кораблі через успішні атаки українських військових по військово-морських об’єктах росіян у тимчасово окупованому Криму.
Довідка. Storm Shadow – франко-британська авіаційна ракета класу “повітря-земля” дальньої дії. Призначена для подолання систем ППО та знищення важливих стаціонарних і нерухомих цілей, зокрема бункерів. Ракета завдовжки 5,1 метра має польотну масу до 1300 кг, а маса її бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність становить понад 250 км.
- 4 листопада Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
- Збройні сили України атакували морську та портову інфраструктуру росіян на суднобудівному заводі “Залив” у тимчасово окупованій Керчі ввечері 4 листопада. За словами аналітиків, удар пошкодив корвет проєкту 22800 “Каракурт” на корабельні.
- Як повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”, посилаючись на свідчення очевидців, на суднобудівному заводі в Керчі є попадання в малий ракетний корабель проєкту 22800 “Каракурт”, який є носієм “Калібрів”.
- Знищення Кримського мосту є цілком реальним завданням для українських захисників за наявності необхідних інструментів, наголосив колишній командувач сухопутних військ США в Європі Бен Годжес.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.