Данія першою з-поміж країн НАТО інвестує у виробництво українського озброєння
Джерело: пресслужба Міноборони
Глава Міноборони Рустем Умєров та міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен підписали Меморандуму щодо закупівлі озброєння в українських виробників.
Так, у межах 23 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони Рустем Умєров провів зустрічі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном та міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен.
Зауважується, що результатом зустрічі стало підписання з Данією Меморандуму стосовно закупівлі озброєння та техніки в українських виробників.
Данія стала першою іноземною країною НАТО, котра інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України, – зазначив Умєров.
Тоді як з міністеркою оборони Нідерландів підписали лист про наміри, який започатковує співпрацю між Україною та Нідерландами щодо підтримки оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Нещодавно глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.
У січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році Україна планує збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
Зауважимо, нині українські збройові заводи зіштовхуються з низкою проблем — від того, що не встигають за мінливими потребами командирів на полі бою, до власної вразливості перед ударами далекобійних російських ракет. Також з початку війни уряд намагався стати більш ефективним, зокрема, зробивши процес укладання контрактів більш прозорим. Та посадовці кажуть, що країна має пройти довгий шлях.
Водночас попри виклики, однією з історій успіху є українська індустрія безпілотних літальних апаратів. зазначається, що морські дрони українського виробництва виявилися ефективною зброєю проти російського флоту у Чорному морі.
За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, нині в Україні функціонують близько 200 компаній, які займаються розробкою безпілотників, і обсяги виробництва стрімко зросли. За його твердження, у грудні здійснено у 50 разів більше постачань, ніж роком раніше.
Також міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- 13 червня представили нового члена Контактної групи з питань оборони України “Рамштайн”, сказав міністр оборони США Ллойд Остін.
- 13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- На полях саміту G7, Україна та Японія підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
- Компанія “Українська оборонна промисловість” (УОП) вироблятиме стрілецьку зброю відповідно до стандартів НАТО за ліцензійною угодою з Česká zbrojovka.
- Акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” підписало меморандум з провідною компанією з розробки та виробництва ракетних систем – MBDA Deutschland.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…
Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з…
Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом конфлікту в одному зі столичних готелів – бійка переросла у стрілянину, в результаті якої є загиблі.