ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань військкомів

Джерело: Державне бюро розслідувань.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ДБР розслідує 112 проваджень щодо зловживань посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

За результатами роботи бюро 15 обвинувальних актів вже направлено до суду.

“Мотивами “популярних” правопорушень посадовців військкоматів стає власна нажива, заради якої вони нехтують як совістю, так і відповідальністю за долю країни”, – пояснили у ДБР.

А також додали, що зараз перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки триває. Відтак, усі порушення отримають принципову та безкомпромісну оцінку відповідно до Кримінального кодексу.

Резонансними фактами розкритих зловживань у військкоматах стали наступні випадки:

  • У Запоріжжі ДБР викрило військкома, який організував схему збагачення для свого оточення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам.
  • На Закарпатті ДБР повідомило про підозру військовому комісару, який змушував солдат будувати його маєток.
  • На Київщині ДБР викрило посадовця територіального центру комплектування та соцпідтримки на сприянні нелегальному перетині кордону.
  • У Полтавській області ДБР повідомило про підозру військкому, який жорстоко побив свого підлеглого.
  • В Одесі ДБР повідомило про підозру у незаконному збагаченні колишньому військкому.
  • На Рівненщині суд помістив за ґрати керівника обласного військкомату, який побив військового.
  • У Черкаській області ДБР повідомило про підозру працівнику військкомату, який за 10 тисяч доларів допомагав чоловікам уникнути від служби в армії.
  • На Вінниччині ДБР викрило злочинну групу, що сприяла ухилянтам у Вінницькому центрі комплектування.
  • В Краматорському районі ДБР викрило механізм видачі фіктивних документів для перетину держкордону: до схеми причетний військком з Донеччини.
  • Зокрема, перед судом постануть “ділки” з Буковини, які хотіли збагатитися на оформленні довідок про відстрочку від мобілізації.

“ДБР посилює протидію злочинам у військкоматах та попереджає, що будь-які схеми будуть викриті, а винні – притягнуті до відповідальності”, – зазначили у відомстві.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.