Денис Шмигаль провів розмову з міністеркою фінансів США: обговорили конфіскацію активів РФ

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Сьогодні, 23 січня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів онлайн-розмову з міністеркою фінансів США Джанет Єллен.

Під час розмови сторони обговорили актуальні питання співробітництва, економіки та підтримку України.

“Тісно співпрацюємо з МВФ і ЄС над спільними програмами фінансування й розраховуємо на подальшу підтримку з боку Сполучених Штатів. Це критично важливо для збереження макрофінансової стійкості нашої держави”, – зазначив Денис Шмигаль.

Глава уряду наголосив на високому рівні співпраці зі спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України пані Пенні Пріцкер над реалізацією кроків і реформ для зростання економіки. Денис Шмигаль подякував за постійну координацію в цьому питанні.

Окрему увага під час розмови приділено конфіскації російських активів і спрямуванню цих коштів на підтримку України.

“Уже маємо перше подібне рішення від США. Вдячний Сполученим Штатам й особисто пані Єллен за лідерство в просуванні цієї ініціативи серед країн G7. Докладаємо спільних зусиль, щоб змусити агресора платити”, – підкреслив прем’єр-міністр.

Своєю чергою, міністерка фінансів США Джанет Єллен високо оцінила прогрес України у виконанні реформ і структурних маяків та запевнила, що підтримка нашої держави залишається пріоритетом для президента Джо Байдена та уряду США.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.