Денис Шмигаль зустрівся з очільником МЗС Японії: обговорили перспективи взаємодії у гуманітарному розмінуванні
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 9 вересня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч з міністром закордонних справ Японії Йошімасою Хаяші та представниками провідних японських компаній.
Під час зустрічі сторони обговорили перспективи взаємодії у відновленні житла, в гарантуванні глобальної продовольчої безпеки, в підтримці малого та середнього бізнесу, в гуманітарному розмінуванні.
Денис Шмигаль висловив надію, що японські компанії стануть резидентами “Дія. City” – простору, який дає унікальні правові та податкові переваги.
Своєю чергою, Йошімаса Хаяші відзначив, що Японія і надалі буде підтримувати Україну, посилювати антиросійські санкції, допомагати Україні в проходженні зими. Також Японія передасть Україні 24 крани для гуманітарного розмінування.
Крім того, японські підприємці представили конкретні проєкти співпраці, зокрема, у сферах зв’язку, інфраструктури та медицини.
Денис Шмигаль подякував Японії за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, за фінансову, гуманітарну підтримку, за санкції проти РФ.
“Високо цінуємо проукраїнську позицію Японії в структурах ООН. Японія стала однією з перших країн, яка оголосила про довгострокову підтримку України, розробивши програму на 5 років. Ми вже отримали 2,1 млрд доларів і маємо перспективу співпрацювати далі”, – зазначив очільник уряду.
Також прем’єр-міністр наголосив, що це один з перших візитів бізнес-делегації Японії до України.
- До України вперше від початку повномасштабної війни приїхав міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса.
- 29 серпня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, під час якої сторони обговорили функціонування “зернового коридору”, реалізацію “формули миру” та безпекові гарантії для України.
- 23 серпня, виступаючи онлайн на третьому саміті Міжнародної Кримської платформи, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда анонсував надання допомоги Україні в розмірі до $7 млрд.
В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.
З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.