Депутати Гренландії одностайно відкидають ідею Трампа про приєднання до США

Джерело: dr.dk

Усі п’ять партій парламенту Гренландії висловилися проти ідеї обраного 47-м президентом США Дональда Трампа приєднати острів до США. Вони заявили про прагнення незалежності.

Попри неодноразові заяви Трампа про бажання приєднати Гренландію до США, місцеві політики вважають таку перспективу неприпустимою. Всі п’ять партій, представлених у парламенті Гренландії, відкидають ідею стати частиною Сполучених Штатів.

Я не хочу бути частиною США. Я хочу незалежну Гренландію, — заявила Маріане Павіасен, спікерка правлячої партії IA.

Вона пояснила свою позицію, посилаючись на історію: “Ми ніколи не мали можливості самостійно вирішити, хто володітиме нашою землею. Данія захопила нашу землю ще в 1721 році. Ця історія не повинна повторитися. Ми не хочемо бути частиною іншої країни. Ми — Гренландія, і хочемо, щоб нас поважали як окрему націю”.

Дональд Трамп нещодавно заявив, що Гренландія має стратегічне значення для національної безпеки США, і пообіцяв вжити заходів проти Данії, якщо вона не віддасть територію Сполученим Штатам.

Однак політики Гренландії відкидають такі заяви.

Гренландія хоче стати незалежною. Ми не хочемо просто передаватися США чи будь-кому іншому. Ми хочемо бути господарями в своєму домі, — зазначив Ерік Єнсен, лідер соціал-демократичної партії Siumut.

Решта депутатів також категорично відкидають ідею приєднання до США.

Ми хочемо співпрацювати зі США, але не будемо частиною цієї країни, — додав Акуалу Єріміасен, лідер правої партії Atassut.

Своєю чергою, Пеле Броберг, лідер найбільшої опозиційної партії Налерак, також наголосив: “Ніхто не має боятися, що нас продадуть США. Трамп просто дуже хоче Гренландію, але для нас це не питання про те, щоб бути товаром на продаж”.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.