Держдеп США наказав не призначати візові співбесіди для студентів – ЗМІ
Джерело: BBC з посиланням на Politico
Видання Politico ознайомилося з текстом розпорядження держсекретарем США Марко Рубіо, згідно з яким американські посольства по всьому світу повинні зупинити призначення візових співбесід для тих, хто звертається за студентською візою.
Зовнішньополітичне відомство робить такий крок, аби підготуватися до запровадження нових правил отримання студентських віз. Зокрема, Держдеп має намір перевіряти соціальні мережі всіх, хто планує навчатися в американських вузах, і тільки після цього видавати візи.
Водночас офіційно відомості поки не підтвердили.
За даними авторів, якщо цей план реалізують, отримання студентських віз займатиме набагато більше часу.
Він також може зашкодити багатьом університетам, котрі фінансово залежать від іноземних студентів, — пише видання.
Раніше американська адміністрація вже запроваджувала перевірку соціальних мереж потенційних студентів, однак, це стосувалося не всіх претендентів на отримання студентських віз, а лише тих, хто міг брати участь у демонстраціях проти дій Ізраїлю в секторі Гази.
У телеграмі, підписаній держсекретарем США, не зазначено, що саме перевірятимуть в соцмережах співробітники посольств, проте, в ній міститься відсилання до указів, котрі покликані не допускати в США терористів і боротися з антисемітизмом.
Раніше Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США оголосило про припинення фінансування Гарвардського університету, скасувавши федеральні гранти на суму 60 мільйонів доларів.
Відповідно до заяви міністерства, це рішення ухвалили через нездатність університету належно реагувати на випадки антисемітських домагань і етнічної дискримінації в кампусі. За минулі кілька тижнів адміністрація Дональда Трампа заморозила або скасувала федеральні гранти та контракти для університету на загальну суму майже 3 мільярди доларів.
Білий дім намагається використовувати федеральне фінансування наукових досліджень для реформування американської академічної сфери, яка, на його думку, піддалася впливу антиамериканських, марксистських та “радикально лівих” ідеологій.
Адміністрація Трампа звинувачує Гарвард у тому, що університет досі враховує етнічну приналежність при відборі абітурієнтів, а також допускає дискримінацію євреїв на тлі посилення пропалестинських студентських протестів, які минулого року охопили американські кампуси.
Втім, вже 23 травня Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.
- Президент Гарварду Алан Ґарбер добровільно погодився на 25-відсоткове зниження своєї зарплати у 2026 фінансовому році. Це частина масштабного скорочення витрат, до якого вдається університет, зіткнувшись із дефіцитом бюджету на мільярди доларів.
- Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.
- Президент США Дональд Трамп припустив можливість накласти на Гарвардський університет податки як на політичну організацію.
Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.