Держсекретар США і Пентагон закличуть Конгрес об’єднати пакети допомоги Україні та Ізраїлю

Джерело: Reuters

Міністр оборони США Ллойд Остін і держсекретар Ентоні Блінкен планують переконувати Конгрес США, аби той схвалив для безпеки кордонів Америки, України та Ізраїлю єдиний пакет допомоги на суму 106 млрд доларів.

Обидва посадовці нададуть свідчення комітету щодо відповідного запиту Байдена. Раніше президент США просив у Конгресу схвалення для України подальшої допомоги на суму 61,4 млрд доларів.

Також Байден для Ізраїлю просив 14,3 млрд доларів, а на гуманітарну допомогу – 9 млрд. Йдеться і про Ізраїль, і про Сектор Гази. Ще 13,6 млрд доларів він передбачав на безпеку кордону США, 4 млрд доларів – на військову допомогу та державне фінансування для протидії регіональним зусиллям Китаю в Азії.

Нині Палату представників очолюють республіканці, які виступають проти об’єднання двох пакетів. Також ц США громадська підтримка допомоги Україні зменшується.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.