«Детектор медіа» першим в Україні отримав сертифікат Ініціативи журналістської довіри

Джерело: “Детектор медіа

Видання “Детектор медіа” отримало сертифікат Ініціативи журналістської довіри, що базується на стандарті, ініційованому “Репортерами без кордонів” (RSF). Це перше медіа в Україні, яке отримало таку сертифікацію.

Видання долучилося до світової спільноти з понад 1 500 медіа, які впроваджують стандарт JTI у своїх редакціях, щоб підвищити прозорість та сприяти більш підзвітній редакційній діяльності.

ДМ отримав сертифікат 31 травня від української сертифікаційної організації “Imperium Certific”, після зовнішнього аудиту, який розпочався на початку 2024 року.

У 2023 році RSF запустили протокол дій у надзвичайних ситуаціях у партнерстві з американською організацією NewsGuard та Інститутом регіональної преси та інформації (IRMI) щоби посилити достовірність інформації в українських медіа.

Сотня українських медіа вже взяла на себе зобов’язання проаналізувати роботу відповідно до критеріїв міжнародного стандарту JTI, і понад 50 із них вже опублікували свої звіти про прозорість. Деякі медіа готуються до зовнішнього аудиту, щоб згодом отримати сертифікацію.

Ця перша сертифікація, офіційна гарантія того, що сертифіковані медіа заслуговують на нашу довіру, є одним із плодів майже 2 років невпинної підтримки українських журналістів та медіа. Сертифікація JTI також є потужним сигналом для міжнародної спільноти, яка повинна продовжувати підтримувати українські медіа в довгостроковій перспективі, щоб забезпечити право на доступ до вільної та достовірної інформації, — зазначив заступник генерального директора “Репортерів без кордонів” Тібо Бруттен.

Читайте також: «Великий крок назад»: у NYT написали про зростання тиску на свободу ЗМІ

Довідка. Ініціатива журналістської довіри — це міжнародний стандарт для видавців новин, який розробили 130 міжнародних експертів як стандарт ISO. Він включає загальновизнані й узгоджені критерії досконалості для ідентичності та прозорості медіа, а також для професійних стандартів і механізмів підзвітності. Офіційний довідковий документ норм опублікував Європейський комітет зі стандартизації в грудні 2019 року.

  • 12 червня у сфері онлайн-медіа зареєструвався орган співрегулювання, очільником якого став керівник контент-фонду НАМу Віталій Федорчук. 12 грудня із кандидатів, яких висунули онлайн-медіа, було сформовано робочу групу, яка працювала над створенням органу спільного регулювання. До неї увійшли 12 осіб – стільки передбачає Закон “Про медіа”, і саме стільки кандидатів подано від онлайн-медіа. Серед учасників групи – власниця онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук.
  • 26 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала “Букви” https://bukvy.org як онлайн-медіа згідно з приписами Закону України “Про медіа”. Субʼєктом у сфері онлайн-медіа (згідно з визначенням статті 16 закону України “Про медіа”) є ТОВ “Медіакомунікації”, власницею 100% частки та СЕО якого є Рошук Катерина Сергіївна.
  • 24 квітня стало відомо, що Державний департамент США вніс національний телемарафон “Єдині новини” до свого звіту щодо порушень прав людини в Україні за 2023 рік. У звіті зазначили, що телемарафон забезпечує “безпрецедентний рівень контролю влади над теленовинами”.

Правоохоронці затримали чергових підпалювачів, які скоювали злочини за вказівками Росії.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.