Деякі споживачі зловживають можливістю не сплачувати за електроенергію в умовах війни
Джерело: пресслужба Міністерства енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що мешканців регіонів, не дотичних до бойових дій, зловживають можливістю не сплачувати за використану електроенергію в умовах війни.
Він додав, що це несправедливо стосовно споживачів прифронтових областей, які регулярно здійснюють своєчасні платежі.
“Є розуміння, якщо це прифронтова територія і там відбуваються бойові дії. Але мені важко зрозуміти, наприклад, зростання боргу по Чернівецькій області – це більше мільярда гривень. На жаль, деякі споживачі, як побутові, так і непобутові, почали використовувати цю заборону, просто щоб не платити. Це нечесно. Особливо, коли прифронтові платять більше, ніж області, які не дотичні безпосередньо до бойових дій. Я вважаю це як мінімум несправедливим”, – сказав міністр.
Він наголосив, що від своєчасної оплати за електроенергію залежить також і швидкість відновлення електропостачання після пошкоджень внаслідок ракетних ударів РФ або стихійних лих.
- Станом на 13 січня в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається, однак у Міненерго закликали до ощадливого споживання у пікові години.
- Станом на 13 січня в Україні через негоду без електроенергії залишається 131 населений пункт.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
- Компанія-енергопостачальник Yasno з Києва планує розпочати відключення боржників від електроенергії з 29 січня. Про це повідомив генеральний директор компанії Сергій Коваленко під час національного телемарафону, коментуючи скасування Кабміном мораторію на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.