Ді Венс озвучив потенційний план Трампа щодо завершення війни в Україні

Джерело: The Washington Post
Кандидат у віцепрезиденти США від Республіканської партії Джеймс Ді Венс розповів про потенційний план Дональда Трампа щодо завершення російсько-української війни, який може передбачати створення демілітаризованої зони на ТОТ та відмову України від НАТО.
Про це Ді Венс розповів під час інтерв’ю-подкасту 11 вересня у “Шоу Шона Раяна”.
“Я думаю, що це виглядає так, ніби Трамп сідає та каже росіянам, українцям, європейцям: вам, хлопці, треба розібратись. Як виглядає мирне врегулювання? І, ймовірно, воно виглядає як сьогоднішня лінія розмежування між Росією та Україною, яка стає схожа на демілітаризовану зону”, – сказав він.
Ді Венс додав, що зона матиме потужні укріплення, аби війська РФ більше не могли атакувати її.
При цьому він не сказав, хто контролюватиме демілітаризовану зону, а лише сказав, що буде чинна лінія розмежування. Тобто, окуповані зараз території не повернуться під контроль України.
Окрім цього, мирний план Трампа передбачатиме, що Україна зберігає свою незалежність в обмін на нейтральний статус, тобто, відмову від членства у НАТО та “інших союзних інститутів”.
Трамп неодноразово наголошував, що у випадку перемоги на виборах у листопаді завершить російсько-українську війну “за 24 години”. На дебатах з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс він сказав, що зможе це зробити ще до того, як офіційно вступить на посаду. Проте жодного разу він не озвучував деталей свого плану припинення війни.
“У мене є дуже точний план, як зупинити Україну та Росію. І в мене є певна ідея, можливо, не план, але ідея для Китаю. Але я не можу вам дати ці пани, тому що, якщо я дам ці плани, я не зможу їх використати. Вони не матимуть успіху. Частково, це сюрприз”, – сказав Трамп минулого тижня у подкасті з Лексом Фрідманом.
Венс у своєму інтерв’ю також сказав, що Росія не повинна була починати війну проти України, але додав, що в “українців багато корупційних проблем”.
Він також звинуватив Європу у тому, що вона “недостатньо” допомагала фінансово, тоді як американці “були дуже щедрі”.
Ді Венс наполягав, що політика адміністрації Байдена зосереджена на тому, аби вкладати гроші у війну та “сподіватись, що українці здобудуть перемогу, яку, як кажуть навіть українці, (вони) не можуть здобути”.
“Політика Дональда Трампа – так, будьте сильними, але будьте також і розумними. Проводьте перемовини”, – сказав кандидат у віцепрезиденти.
- Кандидат Дональда Трампа на пост віцепрезидента США Джеймс ді Венс в особистих переписках скаржився на Україну, зокрема на прохання надати винищувачі F-16.
- Видання The Washington Post припустило, що Дональд Трамп, який балотується в президенти США, не стане на бік України, зокрема тому, що це перечить очікуванням його виборців.
- Колишній заступник директора ФБР Ендрю Маккейб, заявив, що Дональда Трампа можна вважати “фактично російським агентом”, оскільки його взаємодія з Путіним “викликає питання”.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.
У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.