Для українських учнів та вчителів запустили «Коаліцію девайсів»

Джерело: Міністерство освіти і науки України

23 січня в Лондоні на базі Європейського банку реконструкції та розвитку запустили роботу Коаліції девайсів.

Коаліція девайсів – це об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн.

Коаліцію створило МОН спільно з Мінцифри та Фундацією Олени Зеленської. Її мета – мобілізувати партнерів із розвитку, щоб забезпечити критичну потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.

“Через повномасштабну війну сфера освіти має багато викликів. Один із них – забезпечити якісне онлайн-навчання для дітей, які не мають змоги навчатися офлайн. Зараз це понад 1,9 млн дітей. Понад 330 тисяч з них не мають доступу навіть до дистанційного навчання через відсутність техніки – ноутбука, планшета або смартфона. Саме тому ми створюємо Коаліцію девайсів, щоб забезпечити учнів та вчителів необхідними гаджетами і повернути їх до освітнього процесу”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нині це питання є критичним, адже приблизно два мільйони дітей продовжують навчатися онлайн або в змішаному форматах. З них 327 тисяч дітей вимушені пропускати заняття або й зовсім не відвідувати їх через відсутність гаджетів для навчання.

Натомість девайси – можливість для цих дітей не лише продовжити здобувати знання і навички, але й соціалізуватися, дізнаватися нову інформацію, спілкуватися з однолітками.

На заході перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець та заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній розповіли про актуальні потреби в девайсах дітей і вчителів та про те, як працюватиме Коаліція девайсів. Також вони повідомили про перші домовленості: понад 50 тисяч гаджетів передають у межах Коаліції девайсів від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Education Cannot Wait, Міністерства економіки та інновацій Литви та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Щоб упевнитися, що ці девайси будуть ефективно інтегровані в освітній процес, зараз триває робота над створенням повноцінної цифрової освітньої екосистеми. Вона працюватиме й розвиватиметься за підтримки стейкголдерів, партнерів із розвитку та освітян.

Коаліція вже залучилася підтримкою таких імплементаційних партнерів, як ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, TheirWorld та GBC for Education.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.