Для вступу України в ЄС Угорщина висунула власний «список вимог» з 11 пунктів

Джерело: “Європейська правда

25 червня віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина під час виступу на конференції повідомила, що Угорщина висунула фактичний перелік із 11 вимог для вступу України до ЄС.

Будапешт представив перелік з 11 пунктів, котрі містять питання посилення захисту прав національних меншин в Україні.

Стефанішина зауважила, що нині сторони ведуть двосторонні дискусії стосовно цих пропозицій. І зазначила, що Україна готова посилювати захист прав нацменшин та втілювати кроки, “погоджені в межах діалогу і на основі відповідних угод з Угорщиною, добросовісно і як внесок у взаємне розуміння, довіру та повагу”.

В ЄП стверджують, що знайшли та переглянули документи щодо угорського ультиматуму. Зауваживши, що вони “дійсно тривожні”.

Схоже, що цього разу Угорщина дійсно перетнула “червоні лінії”, – вважають журналісти.

Фактично всі пункти формально стосуються угорської меншини. Зокрема Угорщина закликає скасувати все те законодавство, яке стосується меншин, ухвалене після Революції Гідності, і повернутися до стану за часів Януковича. Як пояснили журналісти, це якщо “узагальнено”.

Водночас у матеріалі мовиться, що деякі компромісні пункти справді варто розглянути, аби угорці “відчували себе повноцінними громадянами” та не зазнавали утисків. Так, майже половину з 11 пунктів становить “освітній блок”.

Проте решта зауважень угорської сторони викликає занепокоєння.

Народний депутат Ярослав Железняк також прокоментував список із 11 вимог Угорщини для початку переговорів про вступ України в ЄС.

Зокрема він виокремив як неприпустимі:

  • Визнання шкіл навіть з одним угорським класом як угорських шкіл.
  • Скасування норми про те, який відсоток угорців повинен жити на певній території для визнання її угорською.
  • Внесення змін до виборчого законодавства для забезпечення представництва угорців у Верховній Раді.
  • Зняття вимоги до державних діячів знати державну мову, дозволяючи їм використовувати угорську.

Железняк зауважив, що тут важливий момент, що “як такого дедлайну немає” і нагадав, що це вимоги Угорщини, а не ЄС. Проте, додав, що країна зможе шантажувати Україну цими питаннями у майбутньому.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не блокуватиме переговори про вступ України до ЄС. Водночас він розкритикував цей процес, який розпочинається сьогодні в Люксембурзі.

Угорщина не згодна з цим процесом вступу, але ми не блокуємо його і підтримуємо початок переговорів, – заявив він.

За його словами, переговори – це “суто політично мотивований процес”.

Але спочатку ми маємо вивчити, якими будуть наслідки, якщо ми приймемо країну, що перебуває у стані війни, чиї кордони не уточнено на практиці, – додав прем’єр країни.

Міжнародна група науковців реконструювала зовнішність Святого Миколая Мірлікійського, який жив 1700 років тому і став прообразом Санта-Клауса.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Видання Forbes оприлюднило рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, який уже другий рік поспіль очолює президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.

Принц Уельський Вільям і його дружина принцеса Кетрін опублікували офіційну різдвяну листівку.