До Києва прибув генеральний секретар НАТО
Джерело: Букви
28 вересня до Києва з неоголошеним візитом прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, і вони провели спільну пресконференцію.
Зеленський подякував Столтенбергу за “змістовну розмову” та наголосив, що Україна та Альянс спільно докладають зусиль, аби Україна якнайшвидше приєдналась до НАТО.
“Україна вже захищає спільний простір свободи, що об’єднує всіх членів НАТО, і перемога України у цій неспровокованій та злочинній війні, яку розв’язала Росія, гарантовано забезпечить довгострокову безпеку та мир, і не лише для нашої держави, а для всього континенту”, – заявив Зеленський.
Столтенберг, своєю чергою, наголосив, що для нього честь знову відвідати Київ.
“І сьогодні це місто, яке займає особливе місце в серцях вільного світу. Коли я востаннє був тут у квітні, ми обговорювали нашу підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі та вашу підготовку до контрнаступу. Сьогодні ваші сили рухаються вперед”, – сказав він.
За словами генсека, українські захисники ведуть важкі бої, однак метр за метром відвойовують українські території. Він наголосив, що кожен звільнений метр – це метр, який втрачає Росія.
Він також зауважив, що у цій війні є різкий контраст між сторонами, адже Україна бореться за свою свободу та майбутнє, тоді як Росія – за імперські амбіції.
“Тим часом Росія відіграє все меншу роль на світовій арені, відрізана від міжнародних ринків, не бере участі в міжнародних самітах і прагне отримати зброю від таких режимів, як Іран і Північна Корея”, – сказав він.
- Президент України Володимир Зеленський 28 вересня зустрівся з новопризначеним державним секретарем Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії з питань оборони Грантом Шаппсом під час його раптового візиту в Україну.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.