До роковин повномасштабної війни Американський дім презентував роботи митців про війну

Джерело: Мінкульт

До других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну Американський дім презентував роботи сучасних митців про війну.

19 лютого спільно з Програмою імені Фулбрайта в Україні та Спілкою митців війни і за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Американський дім презентував роботи сучасних митців, які зображують та рефлексують на тему війни.

Кожна робота виставок “Україні. Війна та опір” та “Мистецтво з уламків війни” відображає унікальний досвід, який виростає з проживання найтемніших часів й найглибших емоцій. Експонати цієї виставки – це віддзеркалення особистих переживань та відчуттів, які передають стійкість і силу українського народу, їхнього героїзму та спротиву.

Так, виставка “Мистецтво з уламків війни” – це нове мистецтво зі зламаних елементів. В основі кожного осколка снаряда, кожного шматка танка чи уламка ракети лежить не лише історія конфлікту, але й можливість відродження. Проєкт WAU втілює цю філософію трансформації: із залишків війни народжується мистецтво. З інструментів знищення народжується українське відродження.

Спілка митців війни – це команда унікальних митців з усієї України, яких об’єднує єдине бачення, перетворити знаряддя руйнування на виразники краси, миру та надії. Своїм мистецтвом вони не лише дають друге життя цим зруйнованим війною фрагментам, а й демонструють стійкість людського духу та ідею про те, що творення може подолати руйнування.

На виставці представлені роботи Володимира Балибердіна, Стаса Кадочнікова, Івана Стецюка та Сергія Демченка.

Виставка “Україна. Війна та опір” – це роботи американських та українських фотографів, стипендіатів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

З початком війни Росії в Україні, декілька українських та американських фотографів та фотографок, стипендіатів Програми імені Фулбрайта опинилися в епіцентрі історичних подій, зі своєю єдиною зброєю для захисту – знаннями та фотокамерою. Вони змогли зняти трагічні та героїчні, руйнівні та сповнені надії моменти життя в Україні. Більшість фотографій було відзнято після повномасштабного вторгнення, хоча деякі роботи датуються ще 2014 роком, коли Росія вперше напала на Україну та окупувала Крим.

На виставці представлено роботи стипендіатів Джен Блатті, Олексія Фурмана, Брендана Гофмана, Сергія Коровайного, Йосипа Сивенького, Еміне Зіятдінової та Оксани Парафенюк, ексспівробітниці Програми імені Фулбрайта в Україні.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.