До Українського легіону в Польщі приєдналося занадто мало українців – віцепрем’єр країни
Джерело: Wirtualna Polska
Віцепрезидент Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що до Українського легіону у Польщі зголосилось “занадто мало” українців.
“Ми не несемо відповідальності за вербування. Однак кількість людей, які повинні були зголоситися з української сторони, є занадто малою. Ці декларації на початку були дуже високими – що може бути сформована навіть одна бригада, тобто кілька тисяч осіб. Однак цього не сталося”, – сказав він.
Косіняк-Камиш зазначив, що Польща вже підготувала приблизно 20 тисяч українських військових, яких згодом відправили на фронт. Він додав, що Польща й надалі готова навчати українських солдатів.
“Ми до цього підготувалися. Це було в рамках угоди, підписаної між Польщею та Україною”, – сказав віцепрезидент.
Камиш також додав, що у польському суспільстві “викликає певні емоції” той факт, що є значна потреба в українських військових, а багато молодих чоловіків в Польщі, які говорять українською, не зголошуються йти до війська.
Нагадаємо, що в липні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вже кілька тисяч людей виявили бажання приєднатися до Легіону.
Додамо, що угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.
- Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.
- Варшава пропонує організувати військове навчання українців, котрі перебувають поза межами України, зокрема біженців, щоб вони могли посилити українське військо. Тоді як Прага нині ще оцінює цю ідею для Чехії, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
- Прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Литва може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.
Сьогодні під час обміну військовополоненими в Україну повернувся колишній журналіст “Еспресо” Роман Борщ. Інформацію підтвердили народний депутат Ярослав Юрчишин і дружина звільненого Оксана Борщ.
Американський підприємець та розробник Ілон Маск розкритикував новий пакет допомоги Україні, назвавши президента Володимира Зеленського “чемпіоном усіх часів” з пограбування США.
30 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон №12178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.
30 грудня президент Володимир Зеленський підтвердив обмін військовополоненими. Додому вдалося повернути 189 українських оборонців. Інформацію раніше оприлюднило російське Міноборони.
30 грудня відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та Росією. За інформацією міністерства оборони РФ, Росія повернула з полону 150 своїх військових. Водночас Україна повернула додому 150 військовослужбовців Збройних сил України.