До України з візитом прибув глава уряду Болгарії

Джерело: Офіс президента

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

До складу болгарської делегації також входять міністри юстиції, довкілля та енергетики – Атанас Славов, Юліан Попов і Румен Радєв, заступники міністрів оборони і закордонних справ – Станімір Георгієв і Тихомир Стойчев, а також начальник оборони Болгарії адмірал Еміл Ефтімов.

Раніше у виданні bnt повідомили, що до України болгарська делегація прибула поїздом. Програма візиту тримається в секреті з міркувань безпеки. Очікуються зустрічі з офіційними особами.

Це другий візит прем’єр-міністра Болгарії від початку повномасштабної війни. Через кілька місяців після того, як Росія вдерлася в Україну, її відвідав і тодішній прем’єр-міністр Кирил Петков.

На початку цього місяця Україну відвідав також спікер парламенту Росен Желязков.

  • Україна хотіла б розпочати спільне виробництво оборонних засобів з Болгарією з метою задоволення власних потреб у цьому секторі, сказав  президент України Володимир Зеленський. Під час зустрічі з Денковим він обговорив ситуацію на фронті, потреби українських військових та майбутні кроки країни. Зеленський висловив подяку Болгарії за підтримку у розширенні торгових шляхів та відновленні судноплавства у Чорному морі.
  • Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев в п’ятницю, 2 лютого, повідомив, що Болгарія розпочала операцію з відправлення Україні 100 бронетранспортерів зі складів Міністерства внутрішніх справ відповідно до укладеної минулого року угоди.
  • Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Народних зборів Республіки Болгарія Росеном Желязковим, який перебуває в Україні з візитом солідарності на чолі делегації болгарських парламентарів.
  • 8 грудня Національні збори Болгарії проголосували за подолання вето президента Румена Радєва на угоду між МВС Болгарії та Міноборони України про постачання Болгарією старих бронетранспортерів (БТР) Україні.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.