До Вірменії з Нагірного Карабаху в’їхала третина населення
Джерело: урядовий портал Вірменії та News.am
Станом на 27 вересня до Вірменії з Нагірного Карабаху прибули 47 115 біженців. Нині вимушені переселенці проходять процес реєстрації.
За словами прессекретарки прем’єр-міністра Вірменії Назелі Багдасарян, вже реєстрацію пройшли 22 800 осіб. Близько 10% біженців (4002 людини) скористалися наданим державою житлом. В уряді заявляли, що нададуть житло усім, хто його потребує.
Також представники влади встановлюють контакти з громадянами, які не мають проблем із місцем проживання. Це потрібно для того, аби держустанови отримали інформацію про їхні потреби.
News.am писало, що станом на ранок 26 вересня до Вірменії з Нагірного Карабаху в’їхало 13 550 осіб.
- Ймовірно, з Нагірного Карабаху до Вірменії поїдуть 120 тисяч етнічних вірмен, оскільки вони побоюються етнічних чисток з боку Азербайджану. Фактично керівництво невизнаної республіки капітулювало за добу після того, як 19 вересня Азербайджан оголосив про початок “антитерористичних заходів локального характеру” для “відновлення конституційного ладу”.
- В уряді Вірменії звинуватили росЗМІ у розв’язанні гібридної війни проти них. Глава уряду апарату прем’єр-міністра Вірменії Араїк Арутюнян вважає, що найгірші пропагандисти в Росії саме вірмени.
- 20 вересня під час обстрілу в Нагірному Карабаху загинув заступник командувача російськими “миротворцями” в регіоні, капітан 1 рангу Іван Ковган.
- 20 вересня у Нагірному Карабаху обстріляли автомобіль із так званими російськими миротворцями, у відомстві підтвердили загибель громадян РФ.
- Президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
- Через день після того, як влада Нагірного Карабаху заявила, що прийняла режим припинення вогню, місцеві вірменські сили заявили, що Азербайджан використовує “різну вогнепальну зброю, порушуючи угоду про припинення вогню”.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.