Дональд Трамп разом з Ілоном Маском спостерігали за запуском SpaceX

Джерело: Sky News

SpaceX Ілона Маска успішно здійснила ще один запуск своєї ракети Starship, за чим спостерігав також Дональдом Трампом, проте тестовий політ пройшов не ідеально.

Фото: Reuters

Ракетна система, яка призначена для висадки астронавтів на Місяць і екіпажів поромів на Марс, стартувала з Бока-Чіка, штат Техас.

Перший ступінь під назвою Super Heavy несподівано впав у Мексиканську затоку замість спроби повернутися на свій стартовий майданчик, що вказує на те, що щось пішло не так.

Фото: Reuters

Після відокремлення від другого ступеня Starship бустер повернувся до Бока-Чіка в Техасі, де його мали схопити та закріпити. Але фіксатор був скасований лише через чотири хвилини після тестового польоту, а через три хвилини ракета-носій впала у воду.

Ракета Starship також впала приблизно через годину, але цього разу в Індійському океані, біля північного узбережжя Австралії.

Це було шосте випробування найбільшої та найпотужнішої ракети у світі, яку SpaceX і NASA сподіваються використати, щоб повернути астронавтів на Місяць і, зрештою, на Марс.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.