Дослідження ліків для продовження життя собак може допомогти і людям

Джерело: The Guardian

Американські вчені працюють над препаратами для продовження життя собак, які, за їхніми прогнозами, можуть знайти застосування й у боротьбі зі старінням людини.

Однією із таких розробок є щоденна таблетка LOY-002 зі смаком яловичини, покликана додати собакам щонайменше один рік здорового життя. Цей препарат планує випустити на ринок стартап Loyal. Він вже отримав 125 мільйонів доларів інвестицій для проведення досліджень.

Таблетка LOY-002 сприяє уповільненню вікових метаболічних змін. А саме зменшенню інсулінової резистентності, що, своєю чергою, сприяє підтримці здоров’я та зниженню темпів старіння.

У компанії вважають, що робота з вивчення старіння собак може сприяти і розробці аналогічних засобів для людей. За словами керівниці стартапу Селін Халіуа, собаки мають спільні з людьми вікові захворювання та схоже середовище проживання. Це робить їх більш придатними для досліджень, ніж лабораторні миші.

Паралельно з цим в межах проєкту “Старіння собак” досліджується вплив рапаміцину – препарату, який уже використовується як імуносупресивний засіб після трансплантації органів. Вчені припускають, що низькі дози цього препарату можуть подовжити тривалість життя собак, покращуючи роботу серця та когнітивні функції.

Дослідники з Університету Вашингтона, які керують проєктом, вважають, що їхнє дослідження може стати проривним у науці про старіння. Біогеронтолог Даніель Проміслоу зазначає, що результати досліджень на собаках мають потенціал бути адаптованими для людей, оскільки вивчення їхнього довголіття є більш перспективним, ніж багаторічні дослідження на людях.

Інші вчені також високо оцінюють перспективи таких досліджень. За словами професора Тома Рендо з Каліфорнійського університету, випробування ліків на собаках дають більше впевненості у їхній безпечності та ефективності для людей.

Однак науковці наголошують, що для початку досліджень на людях потрібне визначення єдиного біомаркера старіння. Професорка Джеймі Джастіс наголошує, що цей інструмент дозволить оцінювати вплив препаратів на здоров’я людей і пришвидшити розробку ліків для уповільнення старіння.

7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.

Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.

У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія залишається джерелом загрози для регіону через свою “фашистську політику”. Він додав, що цю небезпеку мають усунути або влада Вірменії, або Азербайджан.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.