Два колаборанти з Харківщини отримали до 6 років увʼязнення

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Двох осіб, які добровільно співпрацювали з ворогом під час окупації Харківщини, визнали винними у колабораційній діяльності з винесенням їм покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Їх також позбавили права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах на 10 років й конфіскують майно.

Згідно із представленою прокурорами інформацією, мешканець селі Велика Шапівка Куп’янського району добровільно розпочав співпрацю з окупантами та обіймав псевдопосаду “в. о. заступника начальника Кіндрашівського територіального відділу військово-цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області”. 

Він відповідав за облік суб’єктів господарювання, які підлягали “заходам зовнішнього управління” з боку представників РФ, а також передавав ворогу інформацію про учасників АТО/ООС у Куп’янському районі.

Друга особа, мешканка Харкова, співпрацювала з ворогом й обіймала псевдопосаду “помічника начальника Вовчанського територіального управління військової цивільної адміністрації Харківської області”. 

Вона збирала та передавала інформацію про мешканців регіону своєму “керівництву”. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.