Дипломатія з Росією успішна лише з позиції сили – Шольц

Джерело: DW

На Східнонімецькому економічному форумі у Бранденбурзі, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що дипломатія з РФ може бути успішною виключно з позиції сили.

Шольц наголосив, “оскільки загроза з боку Росії зберігатиметься”, у 2023 році союзники по НАТО вирішили перекинути до країн Балтії додаткові війська, щоб у майбутньому “розмістити там на постійній основі цілу бригаду”, що стане першим таким випадком в історії Бундесверу.

Такий розворот у безпековій політиці Німеччини був необхідний, аби продемонструвати Москві готовність НАТО до захисту.

Канцлер також зазначив, що на тлі російської загрози ФРН “абсолютно потрібні” послідовні реформи в економіці для підвищення конкурентоспроможності.

Зауважимо, нещодавно президент Фінляндії Александр Стубб пояснив, що російський лідер Володимир Путін розуміє лише силу.

Я роками брав участь у мирному посередництві. Коли ви виступаєте посередником, все починається з діалогу, а після ви починаєте встановлювати параметри. Та гадаю, що в даному конкретному випадку холодна правда полягає в тому, що єдиний спосіб досягти миру – це поле бою, – зазначив президент Фінляндії.

Попри визнання відсутності політичного діалогу з РФ, він не став відкидати заклики щодо врегулювання на рівні дипломатів. Зауваживши, що мирний Саміт щодо України, який має організувати Швейцарія, справді потрібен. Він додав, що це не тільки односторонній шлях, необхідно, аби, на певному етапі, “шляхи пересіклися”.

Також швейцарські ЗМІ наголосили, що у минулому Кремль завжди краще розумів прояв сили, аніж “обговорення та компроміси”. Тому, військове втручання Франції, ймовірно, стане останнім шансом Європи запобігти великій війні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.