Диверсант РФ на Буковині намагався зірвати ешелони ЗСУ: йому загрожує довічне ув’язнення

Джерело: СБУ

Служба безпеки України завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт щодо агента російських спецслужб. Його підозрюють у вчиненні диверсій на об’єктах Укрзалізниці у Вінницькій та Чернівецькій областях. За даними слідства, він намагався пустити під укіс ешелони з технікою та військовими ЗСУ. Тепер зловмиснику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Співробітники СБУ затримали диверсанта у жовтні 2024 року, коли він готувався підірвати залізничну колію і пустити під укіс вантажний потяг на Буковині. У такий спосіб окупанти сподівалися порушити транспортну логістику Сил оборони у південно-західних регіонах України.

Затриманим виявився громадянин однієї з європейських країн, який раніше здобув фахову підготовку з вибухотехніки у вищому навчальному закладі МНС РФ.

Після початку повномасштабної війни іноземець за дорученням куратора прибув в Україну, де під виглядом турпоїздок шпигував за військовими ешелонами.

Далі він отримав завдання виготовити саморобні вибухові пристрої та закласти їх під залізничні колії у Чернівецькій і Вінницькій областях.

Для конспірації після приїзду в Україну агент регулярно змінював адреси готелів.

СБУ задокументувала злочинні дії диверсанта та затримала його на одній з автодоріг Буковини. Під час обшуку автомобіля затриманого було виявлено саморобні вибухові пристрої та мобільний телефон з доказами його співпраці з окупантами.

Після цього слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

Далі тривало документування підривної діяльності російського агента.

  • Служба безпеки затримала агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), що допомагала російським окупантам прориватися до Покровська на Донеччині.
  • Служба безпеки затримала дев’ятьох осіб, які за вказівками російських спецслужб готували теракти у східних та центральних областях України.
  • Служба безпеки України затримала двох інформаторок російської воєнної розвідки, які діяли на території Донецької області. Зловмисниці розвідували локації Сил оборони та коригували повітряні атаки росіян по місту Покровськ.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.