Ексадвокату Медведчука та Шарія, який влаштувався до «уряду РФ» на Херсонщині, повідомлено про підозру

Джерело: СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозру колаборанту Валентину Рибіну, який зараз очолює “організаційно-правовий департамент міністерства інформполітики Херсонської області РФ”.

Фігурант був особистим адвокатом лідера забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука та проросійського блогера Анатолія Шарія, яких підозрюють у державній зраді.

На початку повномасштабного вторгнення РФ він виїхав за межі України і вже із-за кордону написав допис у Facebook, де закликав українців припинити спротив російським окупантам.

Згодом Рибін прибув до тимчасово окупованої частини Херсонської області, де влаштувався до керівного складу місцевої окупаційної адміністрації РФ.

На цій “посаді” Рибін виконує завдання Москви щодо посилення окупаційного режиму в тимчасово захопленому регіоні через масове поширення кремлівської пропаганди.

Крім того, колаборант увійшов до складу пропутінської партії “Единая Россия”, від якої намагався “балотуватися” до так званих “законодавчих зборів Херсонської області” восени цього року.

У межах “передвиборчої кампанії” він неодноразово виступав на підтримку агресивної політики Кремля, а також агітував місцевих жителів підтримати російських окупантів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Рибіну про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Нагадаємо, що раніше СБУ вже кваліфікувала його злочинні дії за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки колаборант перебуває на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.