Ексгенсек ООН запропонував шлях створення трибуналу для переслідування російської агресії проти України

Джерело: “Голос Америки”

Колишній генеральний секретар ООН Гі Мун заявив, що світу необхідно створити міжнародний трибунал для переслідування злочину агресії Росії проти України. Він закликав створити механізм для притягнення Путіна та його поплічників до відповідальності за міжнародні злочини.

Для подібного трибуналу спершу необхідна спеціальна резолюція Генеральної Асамблеї ООН, сказав ексгенсек ООН. За його словами, цей механізм закриє правову прогалину, оскільки чинний Міжнародний кримінальний суд не може переслідувати злочин агресії. Причиною стало те, що Росія не ратифікувала Римський статут, з іншого боку, рішення Ради Безпеки ООН Росія заветує.

“Мир чи справедливість – це хибний вибір”, – заявив ексгенсек ООН щодо можливих нарікань, що прагнення справедливості може затягнути шлях до миру.

Він наголосив, що російсько-українська війна є “кричущим” порушенням Статуту ООН. На його думку, трибунал має отримати широку міжнародну підтримку, зокрема серед країн Азії, Африки та Латинської Америки.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.