Експерти пояснили, як сильна спека впливає на розум і тіло
Джерело: AP news
Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Очікується, що в найближчі десятиліття спостерігатимуться вищі температури та сильніші хвилі спеки.
Тепловий удар є найсерйознішим захворюванням, пов’язаним із теплом, і виникає, коли тіло втрачає здатність пітніти. Шкіра стає гарячою та червоною, а пульс прискорюється. З’являються головні болі, нудота, сплутаність свідомості та врешті людина непритомніє .
Джон Фемлінг, лікар невідкладної допомоги та науковець з Університету Нью-Мексико, сказав, що організм намагається компенсувати це, перекачуючи кров до шкіри, щоб охолодитися. І чим більше людина дихає, тим більше вона втрачає рідини, дедалі більше зневоднюється.
Такі важливі електроліти, як натрій і калій, також можуть бути втрачені під час потовиділення.
“Тож одна з перших речей, що відбувається, це те, що ваші м’язи починають відчувати втому. І тоді у вас можуть початися пошкодження органів, не працюють нирки, селезінка, печінка. Якщо справи стають дуже поганими, тоді ви починаєте не перфузувати свій мозок таким же чином”, – пояснив Фемлінг.
Експерти кажуть, що важливо розпізнавати ознаки теплового удару в інших, оскільки люди можуть не усвідомлювати небезпеки, в якій вони знаходяться, через зміну психічного стану.
У разі теплового удару експерти радять знизити температуру тіла людини за допомогою прохолодної вологої тканини або прохолодної ванни та викликати швидку медичну допомогу. Також рекомендують перебратися в прохолодне місце, роздягнутись і випити води.
- Телескоп NASA помітив дві зірки, які врізалися одна в одну так сильно, що це могло створити золото в космосі.
- Посеред Індійського океану є величезна гравітаційна діра, яка десятиліттями збентежила вчених.
Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням надати йому ліцензію для участі в торгах за газопровід “Північний потік-2”, оцінений в 11 мільярдів доларів.
Служба безпеки затримала у Миколаєві працівника обласного теплоенерго, який був коригувальником ударів РФ по місту.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.