Експолонений закликав владу надати цивільним полоненим відстрочку від мобілізації

Джерело: Володимир Фомічов/Facebook

Журналіст Володимир Фомічов, який перебував у російському полоні, зазнав катувань і був звільнений у 2017 році, закликав політичне та військове керівництво України надати цивільним полоненим право на відстрочку від мобілізації.

Він зазначив, що вже кілька разів намагався мобілізуватися до ЗСУ, зокрема через рекрутинг, однак, за словами чоловіка, під час спецперевірки Службою безпеки України, яка відбувалася у процесі його працевлаштування, він отримував відмову.

На думку Фомічова, це може бути пов’язано із його перебуванням у російському полоні, оскільки СБУ “бачить в цьому ризики, бачить потенційні контакти з окупованими територіями”. Він також зауважив, що колишні цивільні полонені не мають відстрочки від мобілізації, яку мають колишні військовополонені.

Водночас Фомічов наголосив, що через спецперевірку СБУ колишні цивільні полонені ризикують потрапити на таку посаду у війську, яка може призвести до повторного потрапляння в полон.

Тому журналіст звернувся до Президента України Володимира Зеленського, а також керівника Офісу президента, омбудсмена, міністра оборони, спікера парламенту та начальника Генштабу ЗСУ з проханням надати відстрочку для звільнених з полону цивільних.

“Військових, які пройшли полон, мобілізують тільки за їхнім бажанням. Цивільні, які пережили всі ці жахіття, не мають такої можливості. Військові зробили для нашої країни набагато більше, ніж ми. Однак ми були у тих самих вʼязницях, тих самих камерах, нас так само боляче били та катували — це все відбувалося через нашу громадянську позицію, через наш вибір на користь України, свободи та демократії”, – написав Фомічов.

Журналіст також зауважив, що розуміє, що надання відстрочки від мобілізації для цивільних полонених може бути нешвидким, однак просить, аби цивільні полонені внаслідок мобілізації могли служити тільки у тилових підрозділах або на небойових посадах, бо “другий полон для нас буде повільною, але остаточною смертю в муках та забутті”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.