Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.

Кремль зацікавлений у нових експортних угодах, щоб зміцнити міжнародну присутність “Газпрому”, яка постраждала після того, як Путіну не вдалося залякати союзників України в Європі погрозами заморозити їхні домівки. Китай є найбільшим доступним зовнішнім ринком, однак, він не спроможний замінити європейське споживання.

Так, навіть за найкращого для Кремля сценарію – за умови своєчасного виходу на повну потужність нинішніх і запланованих проєктів – на азійську наддержаву припадатиме лише близько двох третин тих обсягів, які колись транспортували до Європи. Одначе, ціни будуть нижчими, а постачання все одно займуть роки, та й потребуватимуть значних інвестицій.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Схоже, що Путін помилився, коли відрізав Європу, – зазначила Марія Снєгова, старша наукова співробітниця Вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень. – Багато європейського ринку було втрачено Росією, і геополітична значимість “Газпрому” занепадає – ось вам і амбіції Росії як “газової супердержави”.

Згідно з даними Оксфордського інституту енергетичних досліджень, оскільки постачання в Європу становлять лише незначну частину того, що було до повномасштабного вторгнення Путіна в Україну, у Росії зростає тиск необхідності замінити ринку збуту, перш ніж вплив відіб’ється на економіці. Проте, своєю чергою, Китай не має такої терміновості.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.