Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.
Кремль зацікавлений у нових експортних угодах, щоб зміцнити міжнародну присутність “Газпрому”, яка постраждала після того, як Путіну не вдалося залякати союзників України в Європі погрозами заморозити їхні домівки. Китай є найбільшим доступним зовнішнім ринком, однак, він не спроможний замінити європейське споживання.
Так, навіть за найкращого для Кремля сценарію – за умови своєчасного виходу на повну потужність нинішніх і запланованих проєктів – на азійську наддержаву припадатиме лише близько двох третин тих обсягів, які колись транспортували до Європи. Одначе, ціни будуть нижчими, а постачання все одно займуть роки, та й потребуватимуть значних інвестицій.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Схоже, що Путін помилився, коли відрізав Європу, – зазначила Марія Снєгова, старша наукова співробітниця Вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень. – Багато європейського ринку було втрачено Росією, і геополітична значимість “Газпрому” занепадає – ось вам і амбіції Росії як “газової супердержави”.
Згідно з даними Оксфордського інституту енергетичних досліджень, оскільки постачання в Європу становлять лише незначну частину того, що було до повномасштабного вторгнення Путіна в Україну, у Росії зростає тиск необхідності замінити ринку збуту, перш ніж вплив відіб’ється на економіці. Проте, своєю чергою, Китай не має такої терміновості.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.
- Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон сказала, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
- Прагнення Росії створити “газовий хаб” у Туреччині, щоб замінити втрачені продажі в Європу, зіштовхується з затримками через розбіжності стосовно контролю.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.