Ердоган: Україна має «пом’якшити свій підхід» для відновлення зернової угоди з РФ

Джерело: CNN

4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.

Для того, щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією, Україні необхідно пом’якшити свій підхід. Особливо зараз важливе зерно, яке буде відправлятися в найменш розвинені бідні країни Африки, — зазначив Ердоган на спільній пресконференції з главою РФ у Сочі.

Лідер Туреччини нібито погодився з Путіним стосовно “несправедливого розподілу зерна”, мовляв, 44% зерна транспортується в європейські країни.

Ердоган також зауважив, що Туреччина підготувала нову пропозицію з ООН відносно відновлення зернової угоди, яка передбачає “важливі покращення”.

З турецької сторони, я вірю, що ми зможемо найближчим часом досягти рішення, яке виправдає очікування, – пояснив він.

Попередню зернову угоду, з якої вийшла Росія, було укладено  за посередництва Туреччини та ООН. Домовленість діяла близько року і дозволила зерну на мільярди доларів безпечно транспортуватися через Чорне море.

4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.

Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.