Ердоган: Україна має «пом’якшити свій підхід» для відновлення зернової угоди з РФ

Джерело: CNN

4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.

Для того, щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією, Україні необхідно пом’якшити свій підхід. Особливо зараз важливе зерно, яке буде відправлятися в найменш розвинені бідні країни Африки, — зазначив Ердоган на спільній пресконференції з главою РФ у Сочі.

Лідер Туреччини нібито погодився з Путіним стосовно “несправедливого розподілу зерна”, мовляв, 44% зерна транспортується в європейські країни.

Ердоган також зауважив, що Туреччина підготувала нову пропозицію з ООН відносно відновлення зернової угоди, яка передбачає “важливі покращення”.

З турецької сторони, я вірю, що ми зможемо найближчим часом досягти рішення, яке виправдає очікування, – пояснив він.

Попередню зернову угоду, з якої вийшла Росія, було укладено  за посередництва Туреччини та ООН. Домовленість діяла близько року і дозволила зерну на мільярди доларів безпечно транспортуватися через Чорне море.

4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.

Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.

Начальника РТЦК та СП у Харкові та його заступника усунули від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування смерті чоловіка на території ТЦК 12 травня.

Правоохоронці затримали 48-річного чоловіка, який розмалював скульптуру Божої Матері у Львові.

Триває 1181-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 974 тисячі осіб.

Криптовалютна біржа Binance у травні 2025 року стала жертвою хакерської атаки.

На українсько-польському кордоні, у пункті пропуску “Шегині”, прикордонники 7-го прикордонного Карпатського загону виявили 50 книг, які, ймовірно, становлять історичну чи культурну цінність.