Ердоган: Україна має «пом’якшити свій підхід» для відновлення зернової угоди з РФ
Джерело: CNN
4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
Для того, щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією, Україні необхідно пом’якшити свій підхід. Особливо зараз важливе зерно, яке буде відправлятися в найменш розвинені бідні країни Африки, — зазначив Ердоган на спільній пресконференції з главою РФ у Сочі.
Лідер Туреччини нібито погодився з Путіним стосовно “несправедливого розподілу зерна”, мовляв, 44% зерна транспортується в європейські країни.
Ердоган також зауважив, що Туреччина підготувала нову пропозицію з ООН відносно відновлення зернової угоди, яка передбачає “важливі покращення”.
З турецької сторони, я вірю, що ми зможемо найближчим часом досягти рішення, яке виправдає очікування, – пояснив він.
Попередню зернову угоду, з якої вийшла Росія, було укладено за посередництва Туреччини та ООН. Домовленість діяла близько року і дозволила зерну на мільярди доларів безпечно транспортуватися через Чорне море.
4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.
У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.
У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.
Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.
Меджліс кримськотатарського народу категорично відкидає будь-які пропозиції або дії, що можуть сприяти визнанню тимчасово окупованого Криму та Севастополя частиною Росії. Вищий представницький орган кримських татар підкреслює, що ці території є невіддільною частиною України у її міжнародно визнаних кордонах.