Ердоган заявив, що США та інші члени НАТО «не хочуть» приєднання України до Альянсу
Джерело: NBC News
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в інтерв’ю NBC News заявив, що США та інші члени західного альянсу “не хочуть, щоб Україна була державою-членом”.
Він також додав, що “з цим питанням не треба поспішати”.
Зауважимо, що раніше Ердоган погрожував накласти вето на заявки Швеції та Фінляндії. Але зрештою Туреччина ратифікувала членство обох країн.
Ердогана також критикували за те, що він прийняв запрошення взяти участь у конференції БРІКС у Росії.
“Наші відносини з Росією є багатовимірними, пов’язаними з політикою, економікою, культурою, оборонною промисловістю. Є багато вимірів, і наша солідарність, наша взаємодія триває, і економічно кожен день ці відносини розширюються”, – сказав Ердоган.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував Володимиру Путіну допомогу у завершенні російсько-української війни, однак у Кремлі відкинули його пропозицію.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган записав відеозвернення у межах Четвертого саміту Кримської платформи, в якому наголосив на підтримці територіальної цілісності України.
- В середу, 3 липня, президент Росії Володимир Путін прибув до Казахстану на саміт ШОС та для декількох двосторонніх зустрічей, у тому числі з лідерами Китаю та Туреччини.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.