Естонія також знайшла мільйон боєприпасів для українських оборонців — Forbes

Джерело: Forbes

Через сім тижнів після того, як уряд Чехії виявив 800 000, а згодом мільйон артилерійських снарядів, які союзники України можуть придбати для ЗСУ, міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що його власний уряд знайшов ще один мільйон снарядів і ракет для Сил оборони.

Певкур пояснив, що намагається виманити з тих самих країн, які заплатили 1,3 мільярда доларів за боєприпаси з Чехії, ще 2,2 мільярда доларів, щоб заплатити за боєприпаси з Естонії.

Снаряди включають 155-міліметрові снаряди за стандартами НАТО, а також 152-міліметрові снаряди за радянськими стандартами та ракети “Град”,  що означає, що естонці частково звертаються до країн Східної Європи та Балкан. Країни Африки також можуть бути кандидатами. Повідомляється, що чеська ініціатива отримувала боєприпаси з Південної Кореї, Південної Африки та Туреччини.

Глава оборонного відомства Естонії наголосив, що час має важливе значення. Частина потенційних продавців боєприпасів готова брати гроші від союзників України, або ж Росії. Перший прийшов — перший отримав.

Нестача боєприпасів є однією з головних причин того, що український гарнізон у східному місті Авдіївка остаточно відступив у середині лютого після жорстокого п’ятимісячного протистояння. Росіяни здобули найбільші територіальні здобутки за дев’ять місяців.

Також ворог продовжив атакувати на захід від Авдіївки. Але триваючі штурми збіглися з початком ініціативи чеської щодо постачання боєприпасів. Впевнені, що снаряди надходять, українські артилеристи, очевидно, використали запаси надзвичайних боєприпасів і підвищили скорострільність.

Це покращення дозволило Україні запобігти втраті важливих оборонних позицій на сході та сповільнити подальше просування Росії, — пояснила українська аналітична група Frontelligence Insight. — Попри початкових намірів російського командування глибше проникнути в українську оборону після початкового штурму поблизу Авдіївки, російські війська зрештою не змогли завоювати значних позицій після захоплення Авдіївки.

Якщо невелике збільшення вогневої потужності української артилерії могло б зупинити просування росіян, то чи могло б велике збільшення повернути наступ? Іншими словами, чи могли б кілька мільйонів свіжих снарядів допомогти Україні переломити хід війни, запитують у виданні.

Щоправда, зауважують, що с Сил оборони нині й інші проблеми. Зокрема дефіцит особового через зрив мобілізації, нестача ракет ППО, затримки з ремонтом пошкодженої в боях техніки.

Однак, найсерйознішою проблемою все ж був дефіцит снарядів. І, схоже, союзники України в незручних поривах нарешті вирішують її.

Зауважимо, 7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.

27 березня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що уряд країни обговорив та схвалив виділення коштів на фінансування власної ініціативи з закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.

Президент України Володимир Зеленський і глава США Дональд Трамп вперше зустрілися після суперечки в Овальному кабінеті. Фахівці заявили, що їм вдалося розшифрувати розмову лідерів у базиліці Святого Петра у Ватикані під час похорону Папи Римського.

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц наголосив, що саме Дональд Трамп прагнув провести особисті переговори з главою України Володимиром Зеленським під час церемонії поховання Папи Римського.

Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полонили трьох росіян на Торецькому напрямку. Російські солдати охоче розповіли про свої “мото-штурми”.